ריקה שריר: "45 דק' ביום הוא הזמן שלך לעצמך-עשי זאת בשבילך"

ריקה שריר: "45 דק' ביום הוא הזמן שלך לעצמך-עשי זאת בשבילך"

שמי ריקה שריר, בת 45 מרמת גן, גרושה ואם לשתי בנות- מאיה ויעל בגילאי: 14.5 ו-12. אני מורה לימאות בבית הספר לחינוך ימי תל אביב במרינה בתל אביב במסגרת משרד החינוך. "התלמידים מגיעים מבתי הספר הכלליים כחלק ממערכת השעות השנתית ואנו עובדים עמם בשיתוף פעולה ליצירת חוויה חינוכית ולימודית משמעותית. בבית הספר לחינוך ימי התלמידים לומדים את רזי עולם המים וכלי התחבורה הימית כגון: חתירה בקייקים, סאפים, סירות מפרש, גלשני רוח ועוד. אני חושבת שזאת דרך מדהימה להגיע ללבם של התלמידים! זוהי למידה מחוץ לקופסה. למשל ישנם ילדים שמתקשים בלמידה בכיתה אך כשהם מגיעים לשיעורים אצלנו הם פשוט "מככבים" ! התלמידים מתמודדים עם עצמם, עם הפחדים שלהם, זה גם עוזר להם להתמודד עם בעיות חברתיות".

בזמנה הפנוי, ריקה גם מלמדת שחייה, ומתחרה בשייט תחרותי אחת לשבועיים בימי שישי עם חברתה שירלי שי קשי (לקוחה של סטודיו סי גם כן בסניף אבן גבירול 😊). שתיהן מפליגות יחדיו כצוות בסירת מפרץ מדגם 420 (זוהי סירה של שני אנשי צוות) במסגרת ליגת מקומות עבודה המאורגנת על ידי הפועל של מחוז תל אביב. יש לציין כי שתי בנותיה של ריקה עוסקות גם כן בשייט תחרותי: יעל גולשת רוח ומאיה מפליגה גם כן בסירה מדגם 420 כמו אמה 😊. יחד עם זאת, ריקה מתנדבת בעמותת "אתגרים" בענף הסקי מים. "הים הוא חלק משמעותי ודומיננטי בחיי. גדלתי ביפו העתיקה על הים, ניצלתי כל רגע פנוי שלי כדי להיות במים בין אם בשחייה או בגלישת רוח. לאחר הצבא תכננתי ללמוד עיצוב פנים אך לא התקבלתי לאן שרציתי ולכן החלטתי ללמוד חינוך גופני בהתמחות ימאות בידיעה ברורה כי אני הולכת להיות מורה לימאות בים! ומאז אני 21 שנים בבית הספר לחינוך ימי. זכיתי לשלב את אהבתי הגדולה לים עם עבודה שהיא אושר גדול לקום אליו כל בוקר". ריקה משלבת עם הספורט הימי את סטודיו סי כבר 11 שנה (עם הפסקות), כאשר 5 שנים מתוכם היא מתאמנת 3 פעמים בשבוע בסטודיו סי גבעתיים. "התאמנתי בסטודיו סי רמת גן המון שנים, עוד לפני שהתחתנתי וגם לאחר הלידות, נעזרתי בשירותי הבייביסיטר שהקלו עליי במהלך האימונים (שמרו לי על התינוקת). כאשר סטודיו סי גבעתיים נפתח, מיד עברתי להתאמן בגבעתיים, קרוב לביתי כל בוקר אני רוכבת על האופניים לאימונים. מתמידה להגיע לשיעורי העיצוב וחיטוב של נעמה ואנה ולאחר מכן נשארת לאימון דינאמי נוסף: מחזורי או הייט. סטודיו סי גבעתיים הוא אהוב במיוחד, כל כך נעים להגיע להתאמן בסטודיו סי גבעתיים , צוות הסניף חם ואוהב, אנחנו מפתחות שיחות אישיות בקבלה. בנוסף, איוונה רייכמן מנהלת הסניף, מיוחדת במינה, אני מפרגנת לה על העבודה שהיא עושה ועל כך שהיא שמשרה אווירה נעימה בסניף".

"האני מאמין שלי הוא להיות מאושרת, אני מאמינה שכאשר עושים מעשים טובים מקבלים את טוב בחזרה! אני משתדלת להעניק לתלמידים שלי את ה-כי טוב ולהפוך אותם לאנשים טובים יותר בזכות הימאות. נורא קל לוותר לעצמנו, אם זה בגלל הילדים, עבודה וכל מיני סיבות אחרות, אבל! אימון של 45 דק' בסטודיו סי הוא הזמן שלך לעצמך, וחשוב שכל אחת תפנה לעצמה את הזמן הזה כי בסופו של דבר זה עושה לנו טוב, ואז גם לסובבים אותנו :) ! "

אחת לשנה מתקיימת תחרות "ספורטיאדה" בעיר אילת ובאוקטובר האחרון ריקה וחברתה שירלי זכו במקום ראשון בתחרות, בבית כסף, מתוך 128 משתתפים בתחרות כולה!
גאות בך ריקה על הזכייה! 

תמונה פנימית בטקסט

#ריקה מזמינה אתכם לפעילות סקי מים בחוף עין גב בכנרת מחודש מאי הקרוב ועד חודש נובמבר כחלק מפעילות עמותת "אתגרים

מרץ 26, 2018 אין תגובות