חיה טוטאי: "להמשיך את החיים ולהתגבר על כל מכשול!"

חיה טוטאי: "להמשיך את החיים ולהתגבר על כל מכשול!"

שמי חיה טוטאי (42), מתגוררת בפתח תקווה עם בן זוגי ציון. נולדתי עם מחלה שקוראים לה גלאוקומה. זוהי קבוצת מחלות הפוגעות בעצב הראייה, לרוב קשורות בעליית הלחץ התוך עיני, העלול לפגוע בעצב הראייה. כתוצאה מכך קטן באיטיות שדה הראייה עד לעיוורון. בגיל 4 חיה איבדה את ראייתה בעין שמאל עם זאת היא התגברה על המכשולים והמשיכה הלאה. בגיל 11, במהלך הפסקת בית הספר, חיה וחברתה שיחקו עד כשחברתה פגעה בטעות בעין הימנית, העין הרואה. "מאותו רגע לא ראיתי כלום, לקחו אותי ישר מביה"ס לביה"ח כששם הרופא בישר לי את הבשורה כי הפגיעה בעין גרמה לקריעת הרשתית. זאת הייתה תקופה לא פשוטה עבורי, עברתי המון ניתוחים בכדי לנסות לשקם את ראייתי, אך זה עשה יותר נזק, והקרנית בעין נפגעה. הוריי נלחמו רבות כדי שראייתי תחזור מפאת גילי הצעיר ודאגה להמשך עתידי. אך בגלל שהייתי ילדה לא רציתי יותר לעבור עוד ניתוחים. השלמתי עם זה שלא אוכל לראות". היום ראייתה של חיה מאופיינת באור, חושך וצללים.

חיה כרגע איננה עובדת, ודואגת להעסיק את עצמה במהלך היומיום בתחומים שונים, כגון: קריאת ספרים, לשמוע מוזיקה ולשיר. "אני לומדת פיתוח קול מזה 6 שנים בביה"ס "ימאהה" בפתח תקווה. אני גם מופיעה במסגרת ביה"ס, ובברים שונים בתל אביב כגון בר גיורא ובר גגרין. מגיל קטן אני אוהבת לשיר, הייתי מופיעה גם בטקסים בתיכון". בנוסף, חיה וציון (אשר גם הוא לקוי ראיה) מבלים ומטיילים רבות. למרות מגבלתה של חיה, היא נרשמה לסטודיו סי. "תמיד שמעתי ברדיו את הפרסומות של סטודיו סי וחששתי שיהיה לי קשה בגלל מגבלתי אך חשבתי על זה רבות ואמרתי שאנסה בכל זאת. כשהגעתי לראשונה לקורס בסטודיו סי אם המושבות, מנהלת הסניף קיבלה אותי בברכה ודאגה לעדכן את המדריכה כי אינני רואה. במהלך הקורס המדריכה המחישה עליי כיצד לעשות את התרגיל ותוך כדי היא הסבירה מה כל תרגיל עושה לגוף ועל מה הוא עובד. כך הבנתי כיצד עליי לבצע את התרגילים ושיננתי את הביצועים. היום לאחר כ- 8 שנים המדריכות ממשיכות לציין בשיעורים כי הן יודעות שהן מסבירות נכון את התרגילים כשהן רואות שאני מבצעת את התרגיל כשורה :)"

חיה מספרת כי היום בו היא הצטרפה לסטודיו סי הוא היום ששינה את חייה. "בהתחלה הייתי מתאמנת פעמיים בשבוע, עד שהתחלתי להתאמן שישה ימים בשבוע, אימונים כפולים כל יום, כאשר בימי ראשון ורביעי אני מתאמנת גם בבוקר וגם בערב אימונים כפולים! אני נושמת וחיה סטודיו סי! יש לי את הרצון להתאמן כל יום. גם בימים בהם אני מבואסת או עובר עליי משהו, אני נכנסת לאימון ופורקת את הכל! הצוות בסטודיו סי אם המושבות מקצועי, מפרגן, והיחס חם. כיף לי להגיע לסניף עם צוות המדריכות שאני כל כך אוהבת: הילה, אילור, רויטל, שולמית, אירנה, ספיר וציפי (שעברה לסניף אחר).
בעת הצטרפותה של חיה לרשת, היא החלה תכנית דיאטה עם דיאטנית של סטודיו סי. "לפני סטודיו סי התחלתי דיאטה אך היא לא הייתה דרך דיאטנית מוסמכת. אמנם ירדתי במשקל אך לא אכלתי נכון. הדיאטה הקנתה לי כלים לאכילה בריאה יותר, תפריט מותאם עבורי אשר פתח בפניי טעמים חדשים. למשל בעבר לא הייתי אוכלת גבינות ובעזרת טלי דיאטנית הסניף "התאהבתי מחדש" בגבינות. אורח החיים שלי השתנה, הן מבחינה בריאותית- אני עוסקת הרבה בספורט, והן מבחינה תזונאית- אני מקפידה לאכול על פי התפריט והייתי נפגשת עם דיאטניות שונות בסניף על מנת לשמור ולהתמיד. כיום אני עושה זאת לבד. אם יש רצון הכל אפשרי ! "

"האני מאמין שלי הוא קודם כל לבורא עולם שנתן לי את ההזדמנות הזאת לעשות שינוי בחיי! אם מבחינת ההזדמנות להתאמן, ומבחינת אורח החיים שלי שלמרות מגבלת הראייה שלי אני יכולה לעשות כמעט הכל! האמונה מחזקת אותי ונותנת לי להמשיך. אני תמיד אופטימית! תחשבו טוב יהיה טוב! אני לא מאמינה בלשבת בבית ולהיות פסימית, נהפוך הוא- אני רוצה לחיות את החיים! זה המוטו שלי – להמשיך את החיים ולהתגבר על כל מכשול!

לעמוד היוטיוב של חיה טוטאי- לחצי כאן

דצמבר 12, 2017 2 תגובות

2 תגובות לכתבה חיה טוטאי: "להמשיך את החיים ולהתגבר על כל מכשול!"

  • להשארת תגובה