ד"ר אפרת כהן-טואטי:  "כיף להתאמן עם הנשים בסטודיו סי"

ד"ר אפרת כהן-טואטי: "כיף להתאמן עם הנשים בסטודיו סי"

נעים להכיר: אני ד"ר אפרת כהן-טואטי, בת 45, נשואה ואם לשלושה ילדים בני 16, 14 ו- 10. בבעלותי חברת הייעוץ Kognita, המתמחה בייעוץ ארגוני, ייעוץ מגדרי ובלמידה והדרכה.
הכוונה בייעוץ מגדרי היא שאני בוחנת כיצד אפשר לשלב נשים במקומות עבודה בתפקידים שבהם יש בדרך כלל רוב גברי, על מנת להביא לאיזון מגדרי ומנתחת את המנגנונים התרבותיים והארגוניים שמונעים מהנשים להשתלב בתפקידים אלה. עיסוקי בתחום המגדר החל עוד בלימודי הדוקטורט שלי באוניברסיטה העברית, שעסק בבחינה מגדרית של תהליכי בחירה והכשרה של נשים למקצועות טכנולוגיים בצה"ל (תוכלו לקרוא על כך במאמר שנכתב ב"דה מרקר" בספטמבר 2018; ראו לינק בהמשך).
בעבודת הדוקטורט הצגתי ניתוח מעמיק של קורס התכנות בצה"ל ושל פרויקט הדרים, המיועד למצטיינות בתיכון. בדקתי מה בתהליכי הבחירה גורם לנשים להגיע לקורס בניגוד למרבית חברותיהן. בנוסף, הראיתי את תהליכי ההבניה של הדינמיקה המגדרית בהכשרת התכנות שהובילו לכך שגברים ונשים יצאו מהקורס נבדלים זה מזה באופן מובהק, כשידם של הגברים על העליונה, למרות שסיכויי ההצלחה של שני המינים בקורס היו דומים בהתחלת הקורס.

לצד עבודתי, אני מוצאת גם זמן להתאמן בסטודיו סי, זה כבר 23 שנה (עם הפסקות). התחלתי להתעמל בסניף סטודיו סי הר חוצבים בירושלים. לאחר מכן עברתי לסניף רמת גן וכיום אני מתאמנת בסטודיו סי בגבעתיים פעמיים בשבוע. לרוב אני מגיעה לשיעורי חיטוב ועיצוב ולאימון מחזורי.
אני מאוד אוהבת את הסניף. הוא חמים ומרגיש ביתי. השירות של הצוות טוב מאוד, במיוחד של מנהלת הסניף איוונה. גם המנויות הנוספות שמתאמנות בסניף הן נשים שכיף להיות בחברתן ולהתאמן איתן. אני אוהבת את המדריכה אנה אבשלמוב. היא מדהימה ויש לה כריזמה, השיעורים שלה מאוד מאתגרים.
העצה שלי לנשים: לעשות מה שטוב לכן, בלי להתחשב בהבניות חברתיות כאלה ואחרות שעשויות למנוע מכן לממש את שאיפותיכן. האני מאמין שלי הוא שוויון. אני מאוד מאמינה בשוויון הזדמנויות ובזכות הבחירה המשמעותית של כל אחד ואחת, בכל נושא.

לקריאת הכתבה

 

צילום: שלי מסטודיו פרג'

נובמבר 1, 2018 אין תגובות

אין תגובות לכתבה ד"ר אפרת כהן-טואטי: "כיף להתאמן עם הנשים בסטודיו סי"

להשארת תגובה